Durszlak.pl Mikser Kulinarny - blogi kulinarne i wyszukiwarka przepisów Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
ROZKWIASZCZONY BLOG KULINARNY - jadalne kwiaty i pyszne chwasty, słodkości bez jajek i bez mleka krowiego - Małgorzata Kalemba-Drożdż
Blog > Komentarze do wpisu

Smakowite drzewa nagrodzone przez Międzynarodową Akademię Gastronomiczną

Z wielką dumą i radością informuję, że moja książka "Smakowite drzewa" została nagrodzona AIG Prix de la Littérature Gastronomique przez Międzynarodową Akademię Gastronomiczną w Polsce. To dla mnie niezwykle wyróżnienie, że moja książka została doceniona przez tak szacowną organizację i uznana za najlepszą książkę o tematyce gastronomicznej w Polsce w 2018 r.

Smakowite drzewa, najlepsza książka kulinarna roku, nagroda AIG Prix

Na uroczystej Gali w Hotelu Bristol 16 marca 2018 r. nagrodę wręczał mi Prezydent Akademii Gastronomicznej pan Maciej Dobrzyniecki oraz Paco Perez, hiszpański szef kuchni wyróżniony 5 gwiazdkami przewodnika Michelin. Galę gładko poprowadził Łukasz Modelski, dziennikarz i pisarz, laureat AIG Prix w 2015 r.

Prix de la Littérature Gastronomique 2018, Nagroda Akademii Gastronomicznej 2018, Smakowite drzewa

A tu wszyscy laureaci AIG Prix 2018:

laureaci AIG Prix 2018

Prix au Chef de L’Avenir / Nagroda Szefa Przyszłości Marek Flisiński, Water&Wine (Nałęczów)
Prix au Chef Pâtissier / Nagroda Szefa Cukiernictwa Justyna Kawiak, cukiernia NANAN (Wrocław)
Prix au Sommelier / Nagroda Sommeliera Kamil Wojtasiak, Butchery&Wine (Warszawa)
Prix de la Littérature Gastronomique / Nagroda Literatury Gastronomicznej Małgorzata Kalemba-Drożdż, “Smakowite drzewa”, Pascal (2017)
Prix Multimedia / Nagroda Multimediów FOOD&FRIENDS - Camilla Hultqvist, Igor Grzeszczuk

Gali towarzyszyła kolacja przygotowana przez laureata Marka Flisińskiego. Niezwykła!

Na sali pełno było znakomitych gości: ambasadorowie Hiszpanii i Meksyku, prezesi największych firm, przedstawiciele ministerstw, najsławniejsi szefowie kuchni, restauratorzy, dziennikarze. Ja siedziałam przy stoliku z laureatami Nagrody Multimediów: Camillą Hultqvist i Igorem Grzeszczukiem, którzy wydają magazyn Food&Friends, laureatami Nagrody ArsCoquinaria w kategorii produkt Polski: Dagmarą i Grzegorzem Gęstwińskimi (za Szynkę Dylewską Dojrzewającą) oraz Magdą Tomaszewską-Bolałek, ubiegłoroczną laureatką nagrody za książkę "Polish culinary paths", którą niezmiernie miło było mi wreszcie poznać osobiście. Dzięki nim spędziłam naprawdę uroczy wieczór.

Zdjęcia z gali wykonał Daniel Miśko, a udostępniam je dzięki uprzejmości organizatorów.

Ogromnie dziękuję za przyznaną mi tak prestiżową nagrodę Académie Internationale de la Gastronomie PRIX. Jestem bardzo dumna ze "Smakowitych drzew" i niezmiernie cieszy mnie, że zostały uznane za najlepszą pozycję literatury gastronomicznej w roku 2018.

najlepsza książka kulinarna 2018

Pozdrawiam
Małgorzata Kalemba-Drożdż

środa, 21 marca 2018, pinkcake
Komentarze
2018/03/21 02:38:27
Serdeczne gratulacje, bo nagroda w pełni zasłużona!
-
2018/03/21 11:46:57
gratulacje!
-
Gość: Moniś, *.dynamic.chello.pl
2018/03/21 18:23:00
WoW! Gratulacje, Gosiu! W pełni zasłużona nagroda. Ta książka jest przepiękna i niezmiernie wartościowa. Z resztą wszystkie twoje książki takie są. Wszystkie powinni nagrodzić!! :-)
-
2018/03/22 08:43:36
GRATULACJE!!!
-
Gość: Halina Dal, *.play-internet.pl
2018/03/22 20:31:22
Przyłączam się do gratulacji. Książkę już mam, jeszcze nie jest przeczytana (chwilowo przewertowana), tak jak ta o kwiatach jadalnych, chwastach i różach, ale przyjdzie na nią czas. Do zakupienia "Smakowitych drzew" skłoniły mnie wrażenia po wypiciu herbatki z młodych gałązek świerka, który mam w ogrodzie - była przepyszna. Tak więc stwierdziłam, że po kwiatach i chwastach czas zacząć przygodę z drzewami. Może w lipcu w Dobrzycy, podczas Festiwalu Kwiatów Jadalnych, poproszę Panią, Pani Małgosiu, o autograf. Pozdrawiam i jeszcze raz gratuluję nagrody. Następna powinna być jeszcze wspanialsza -coś w rodzaju Oscara za całokształt, czyli wszystkie Pani książki, no i za blog.
-
2018/03/22 20:36:40
wspaniała wiadomość! gratulacje prosto z serca <3
-
2018/03/23 12:01:29
Serdeczne gratulacje! Książkę mam na półce - tym bardziej się cieszę. I bardzo zazdroszczę możliwości osobistego poznania Łukasza Modelskiego, którego uwielbiam z radia. ;)
-
Gość: Michalina, *.icpnet.pl
2018/04/01 20:08:54
Gratuluję!
-
2018/07/01 06:36:59
Serdeczne gratuluję i bardzo się cieszę Twoimi sukcesami