Durszlak.pl Mikser Kulinarny - blogi kulinarne i wyszukiwarka przepisów Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
ROZKWIASZCZONY BLOG KULINARNY - jadalne kwiaty i pyszne chwasty, słodkości bez jajek i bez mleka krowiego - Małgorzata Kalemba-Drożdż
Blog > Komentarze do wpisu

Płatki czekolady z pierwiosnkami

Prosty i przyjemny pomysł na Wielkanoc. A że mamy dziś Światowy Dzień Czekolady, to też miło. Poza tym każda okazja jest dobra, żeby zjeść kwiatka :)

czekolada z kwiatami pierwiosnka, pierwiosnki w czekoladzie, czekolada z kwiatami, jadalne kwiaty, primrose in chocolate

Płatki czekolady z pierwiosnkami w cukrze

Czekoladę roztopić, utemperować, wylać na arkusz folii. Poukładać krystalizowane pierwiosnki. Kiedy czekolada zastygnie, zdjąć gotowe płatki.

Uwielbiam pierwiosnki. Za wygląd, zapach i smak. I za to, że tak pięknie się poddają krystalizacji. Jak zrobić takie kwiaty w cukrze? - Tu jest instrukcja: klik.

manufaktura czekolady

Z okazji Dnia Czekolady dostałam zaproszenie na warsztaty do Manufaktury Czekolady, niestety nie mogłam pojechać :( Jednak gdybym tam była, to zrobiłabym właśnie taką  tabliczkę całą ukwieconą pierwiosnkami. I wiem, że byłaby to jedyna w swoim rodzaju tabliczka ;) Natomiast, żeby mi wynagrodzić nieobecność, Manufaktura Czekolady przesłała mi słodką paczuszkę, abym mogła się pobawić tą przepyszną czekoladą sama :) Moim zdaniem to bardzo miły gest. Ogromnie dziękuję!

W ogóle Manufaktura Czekolady, to niesamowite przedsięwzięcie, jeśli nie znacie jej historii, to warto nadrobić lekturę. Panowie Tomasz i Krzysztof pewnego dnia rzucili wszystko i zabrali się za realizację marzeń. Teraz otworzyli własny lokal, gdzie można pić, jeść i na warsztatach samodzielnie zrobić tabliczkę czekolady. A ich czekolada jest naprawdę wyjątkowa. Ziarna z Ghany, Ekwadoru, Dominikany czy Kolumbii mają zupełnie inne nuty, więc czekolady z nich zrobione smakują kompletnie inaczej. Bez polepszaczy i aromatów można się zanurzyć w smaku prawdziwej czekolady. A ponieważ oprócz czekolady kocham jeść kwiaty, Manufaktura Czekolady zadbała, by w paczuszce znalazła się też tabliczka z kwiatem... kwiatem soli morskiej :)

jadalne kwiaty, klub kwiatożerców, pinkcake.blox.pl, jem kwiaty, kwiaty do jedzenia
Udanego Dnia Czekolady i oczywiście smacznych kwiatków! :)

sobota, 12 kwietnia 2014, pinkcake
Komentarze
2014/04/12 06:32:25
Wspaniały pomysł, pięknie się prezentują, tylko nie wiem, czy kwitną jeszcze pierwiosnki.
-
2014/04/12 12:20:15
Kwitną, kwitną :) Poza tym u mnie na balkonie pierwiosnki kwitną nawet do sierpnia ;)
-
2014/04/12 23:42:19
Cudny pomysł Gosiu :) Jak zawsze.
Uściki :*
-
2014/09/18 12:29:46
Miałem okazje współpracować z Panem Krzysztofem Stypułkowskim z Manufaktury Cz. i muszę przyznać, że to wspaniały człowiek! Pełen pasji i miłośnik czekolady. Pozdrawiam