Durszlak.pl Mikser Kulinarny - blogi kulinarne i wyszukiwarka przepisów Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
ROZKWIASZCZONY BLOG KULINARNY - jadalne kwiaty i pyszne chwasty, słodkości bez jajek i bez mleka krowiego - Małgorzata Kalemba-Drożdż
Blog > Komentarze do wpisu

Aniołki z makaronu

Nie przepadam za marnowaniem jedzenia. Jakoś głupio mi robić obrazki z kaszy, kiedy tyle dzieci na świecie nie ma co jeść. Czasem jednak marnujemy trochę jedzenia na zabawy: na masę solną, obrazki z kaszy, czy aniołki z makaronu. W końcu na zabawki też wydaje się dobra, które można było przeznaczyć na coś innego.

aniołki z makaronu, ozdoby choinkowe z makaronu, makaronowe aniołki na choinkę

Na jednego aniołka potrzebne są 2 kokardki - na sukienkę i skrzydła, 1 muszelka - na twarz, 2 ozdobne kolanka - na ręce i łyżeczka ryżu albo pęczaku na włosy. Do tego sznureczek, złoty spray i klej. Absolutną rewelacją jest pistolet z klejem na ciepło, więc na klejenie warto się umówić z ciocią, która takowy posiada;)

aniołki z makaronu, ozdoby choinkowe z makaronu, makaronowe aniołki na choinkę

Choinki z orzechów nie są marnowaniem jedzenia (podobnie jak złocone orzechy na choinkę), bo każdy orzech przed malowaniem rozcinam na pół i wydłubuję zawartość:D W się śmieje, że jestem typowym krakowskim centusiem, ale po prostu żal mi tylu pyszności;) Choinka jest dziełem Córci. Śliczne choinki można też zrobić z makaronu lub łusek po pistacjach.

choinka z orzechów

Najgorsze katusze przeżywałam przy suszeniu pomarańczy i cytryn. Jednak są tak piękne, że po prostu muszę je mieć na choince, a domowe mają gwarancję, że nie były traktowane żadnymi konserwantami, co przy małych szkodnikach jest bezcenne.

wtorek, 18 grudnia 2012, pinkcake
Komentarze
2012/12/18 14:13:13
Strasznie mi sie podobaja! Choineczka przecudna! Nawet orzechy wyjatkowo mam w tym roku cale, a nie juz wydlubane :) Moze sie skusze??? :)
-
2012/12/18 19:24:17
Robienie obrazków z kaszy czy aniołków z makaronów jest małym grzechem wobec głodu na świecie niż np. obecny wymiar konsumpcji mięsa w społeczeństwach zachodnich :). Do produkcji 1kg wołowiny potrzeba 12kg zbóż i soi. A czy ten 1kg odżywi bardziej niż zboża i strączkowce? Na pewno nie :).

Śliczne te aniołki :) niczym nie ustępują marketowym ozdobom choinkowym.. produkowanym zazwyczaj przez niedopłaconych pracowników chińskich :)
-
2012/12/18 23:16:32
Kochana, Ty zawsze wymyślisz coś ciekawego.! Boskie te anioły i choinka :)
-
2012/12/20 08:22:59
przepiękne! uwielbiam takie ozdoby na choinkę - na mojej praktycznie nie ma szklanych bombek - same zabawki, dzwoneczki, pierniki, itp. Aniołków jeszcze nie ma, ale kto wie ;)
-
2012/12/20 15:50:56
Cudne pomysły na świąteczne ozdoby! :))

Wesołych i pięknych świąt!
-
2012/12/21 08:52:49
Coś pięknego :)
-
2012/12/21 11:56:36
cudownie piękne !